• Yunus Emre Mahallesi 445.Sokak No:25 Yenimahalle/ANKARA
 • bilgi@busekolej.k12.tr
 • 0312 344 24 31

Aileye Ait Bilgiler

Öğrenciye Ait Bilgiler

Thumb

Görsel Sanatlar öğretmenimiz tarafından sanatın her dalına yönelik zengin içerik ve etkinliklerle

Buse Eğitim Kurumlarında verilen görsel sanatlar ve müzik eğitimlerine ek olarak gerçekleştirilen kültürel faaliyetlerle öğrencilerimizin; sanat bilinci ve farkındalığı kazanmalarını, sanatın tarihine de felsefesine de hâkim olmalarını; analiz, yorum ve dönüşümlü düşünme becerilerini geliştirmelerini, estetik ve entelektüel bakış açısı kazanmalarını sağlıyoruz. Tüm bunları, her öğrencimizin birer sanatçı adayı olduğunu unutmadan; yeteneklerini ve ilgi alanlarını keşfedecekleri zemini sunarak gerçekleştiriyoruz. Bu felsefe ve amaç doğrultusunda titizlikle hazırladığımız müfredatımız ile öğrencilerimizin yeteneklerini keşfedip birer rehber oluyoruz. Buse Eğitim Kurumları Öğrencisi;

 • Kazandığı görsel farkındalık ile ilk kez karşılaştığı bir sanat eserinin esinlendiği akımı belirleyip analizini yapabilir, kullanılan teknik ve yöntemleri kolaylıkla tespit edebilir.
 • Hat, tezhip, minyatür, ebru gibi kendi kültürüne ait geleneksel sanatların tarihsel gelişimini ve felsefesini öğrenir.
 • Öğretmenleriyle birlikte gerçekleştirdiği geziler aracılığıyla yaşadığı şehrin müzelerini tanıma ve eseri yerinde inceleme imkânı bulur.
 • Bir plastik sanat disiplini olan seramik, özellikle hayal gücü ve üç boyutlu düşünme becerisi için önemlidir. Tasarım odaklı derslerde yaptığı iki boyutlu görsel çizimleri, seramik ile üç boyutlu forma dönüştürerek plastik bir değere kavuşturur.
 • Eğitim hayatı boyunca pek çok şenlik, yarışma ve atölye çalışmasına katılarak “risk alan” ve “üreten” taraflarını geliştirerek sosyal korkularını aşar.
 • Okulumuzda daima açık tutulan görsel sanatlar atölyesi, ders yapılan bir sınıf değil; “yaşanan” bir mekân olarak kurgulanmıştır. Sanatı öğrencilerimizin hayatının önemli bir parçası kılmak için okulun hemen her köşesinde eserlerini sergileyebilecekleri özel alanlarımız da mevcut.
 • NİTELİKLİ BİR EĞİTİM İÇİN KALİTELİ BİR OKUL…

  Okul öncesi ve ilkokul olarak Ankara’nın öncü ve lider kuruluşu Buse Eğitim kurumları; eğitim ve kültür faaliyetleri, zengin branş dersleri, spor aktiviteleri ve sayısız atölye etkinlikleri ile öğrencilerini hem ilkokula hem de hayata hazırlıyor…  Şimdi Abone Ol

  Okulumuzdan Haberler, Duyurular, Avantajlar ve Kampanyalar için e-bültemize kayıt olun son gelişmelerden ilk siz haberdar olun !